Yeni Haber

Klima Servisi, Klima Bakımı Ne Zaman Yaptırılır ?

Keyfinizin kaçmaması için klima bakımını ihmal etmeyin 

Kış aylarının soğuklardan, yaz mevsiminde de sıcaklarından bizi koruyan ve evlerimizde konfor sağlayan en verimli araçların başında klimalar gelir. Evlerimizde geçirdiğimiz vakitlerin daha keyifli olmasını sağlayan klimaların düzenli olarak bakımlarını yaptırılması gerekiyor. Daha iyi çalışması, arıza yapmasının önlenmesi ve filtrelerinin temizlenmesi için müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmayı hedefleyen iyi bir İstanbul Klima Servisi ile klimaların bakımları yılda iki kez yaptırmalı.

Kışın ısınmamızı, yazın da serinlememizi sağlamak için sürekli çalışan klimalar, belirli periyodlarla bakımdan geçirilmeli. Düzenli bir şekilde bakımdan geçirilen klimalar, uzun süre kullanılabilir. Bakım işlemlerinin yapılması sayesinde klimalar daha sağlıklı şekilde çalışır. Bakım işlemleri için en uygun zaman yaz ve kış mevsimlerinin başlarıdır. Klima bakımlarının iki periyod halinde yaptırılmalı. İlk bakım Mayıs ayı gibi ikinci bakım ise Ekim ayında yaptırılabilir. Yaz ve kış mevsimlerinde klima kullanımı ciddi oranda artacağından, sorunsuz bir klima hizmeti almanız için alanında uzman bir İstanbul Klima Servisi ile bu bakım işlemini rahatlıkla yaptırabilirsiniz.

Alanında uzman İstanbul Klima Servisi Tercih Edin

Bakım işlemlerinde genellikle basınç değeri kontrolü, cihazın bağlantılarının denetimi, fan pervanelerinin temizliği, hava filtresinin temizliği yapılır. Bakım yapan İstanbul Klima Servisi gerekli görülmesi durumunda hava filtrelerinin değişimini gerçekleştirir. Klima bakımınızın zamanını kaçırmak istemiyorsanız çalıştığınız İstanbul Klima Servisi yetkilisinden hatırlatma hizmeti talebinde bulunabilirsiniz. 

Klima bakımı yaptırmanın faydaları şu şekilde sıralanabilir;

  1. Klima bakımları periyodik olarak yapılırsa, bakımı yapılmayan bir klimaya göre verimlilik yüzde 25 artış gösterir. 
  2. Bakım yapılan klimalarda elektrik giderleriniz yüzde 10 azalır. Eğer kombinizin bakımını yaptırmazsanız klimanız daha fazla elektrik tüketir. 
  3. Klimalarınızın periyodik bakımını yaptırırsanız minimum seviyede arıza sorunuyla karşılaşırsınız. Sistemi konforlu bir şekilde kullanırsınız. 
  4. Bakım sayesinde klimanızın panellerinde oluşan lejyonel bakterisi ortadan kaldırılır. İnsan sağlığına son derece zararlı olan bu bakterinin temizlenmesi ile klima nedeniyle yaşanabilecek baş ağrısı veya solunum yolu enfeksiyonlarını önlemiş olursunuz.

Bakım işlemini işinin ehli ustalara yaptırın

Evlerimizin vazgeçilmez gereçlerinden biri olan ve sürekli çalışan klima belirli bir süre sonra arıza göstermeye başlayabilir. Uzman ve işinin ehli bir İstanbul Klima Servisi sayesinde klimanızda beklenmeyen arızaların önüne geçebilirsiniz. Klimanızın sorunsuz, temiz ve konforlu bir şekilde çalışmasını sağlamak istiyorsanız klima bakımı işlemlerinizi EKA İklim Kombi ve Klima’nin uzman personelleriyle rahatlıkla yaptırabilirsiniz.

İletişim Bilgileri : 0 (850) 346 0352

Diğer Haberler

Hizmetler

Kombi Servisi ve Klima Servisimiz 1999 yılından bu yana başta İstanbul olmak üzere, birçok hizmet bölgesi dahilinde işler yapmaktadır.

Haberiniz Olsun

Eka İklim Kombi Servisi ve Klima Servisi hakkında güncel bilgileri mail adresiniz aracılığıyla anında alabilirsiniz.
}
Whatsapp Destek Hattı
WhatsApp

İletişime geçmek için hemen tıklayınız

Tıklayınız
Menu