Can güvenliğiniz için kaliteli İstanbul Kombi Servisi Tercih edin

Kombilerin verimli ve uzun süre sağlıklı çalışması için cihazın her yıl düzenli olarak İstanbul Kombi servisi çağrılarak bakımının yaptırılması gerekir. Uzman ve deneyimli İstanbul Kombi Servisi çağrılarak bu işlemlerin aksatılmadan düzgün ve kaliteli bir şekilde yaptırılmalı.  

Kombi bakımında yapılacak işlemlere bakıldığında ilk olarak cihazın içindeki suyun boşaltılması gerekir. İkinci etapta genleşme tankındaki hava basıncı ölçülür. Eğer hava basıncı 0,75 barın altında ise pompa yardımı ile hava takviyesi yapılır. Sonraki etapta kalorifer filtreleri sökülerek soğuk su yardımıyla temizlenir. Temizlenen filtre çıkarıldığı gibi yerine takılır. Filtre yerine oturtulduktan sonra yanma haznesinin brülörü yerinden sökülür ve fırça ile temizlenir. Aynı zamanda brülörün çıkarıldığı hazne temizlenir ve bir bez yardımıyla silinir. Çıkarılan brülör tekrar yerine takılır.  Ardından ateşleme ve yön çubuğu yerine oturtulur. 

Uzun ömürlü kombi için her yıl bakım şart

Fan motoru sökülür ve temizleme işlemi gerçekleştirilir. Fırça yardımıyla motor aksamı temizlenir, su yardımıyla iç pervanesi yıkanır. Motor üzerinde kalan fazla su bez ile çekilir. Bu işlemlerin ardından fan motoru tekrar yerine takılır. Elektronik ve mekanik aksamda yaşanan oksitlenme sonucu özelliğini yitiren parçalar kombi sahibi bilgisi dahilinde değiştirilir. Tüm bu işlemlerden sonra cihazın eksik suyu tamamlanır. Cihazın suyu 1,5 bara kadar basılır.  Gaz ayarları kontrol edildikten sonra cihaz çalıştırılır. Son kontroller yapıldıktan sonra kombi devreye sokulur ve cihaz eski haline getirilir.

Kombi bakımı yaptırılmasının sebepleri şunlardır; 

  • Kombide herhangi bir gaz ya da su kaçağı olup olmadığı tespit edilir
  • Kombi bakımı yaptırılarak verimi arttırılır 
  • Bakım yaptırarak kombinin kullanım ömrünü uzatırsınız
  • Arızalanma ve sorunların önlenmesi sağlanır

Kombi bakımınızı uzman bir servise yaptırın

İstanbul Kombi Servisi uzman personeli bakım işlemini tamamen bitirdikten sonra cihazı çalıştırır. Kullanıcının soracağı tüm sorular İstanbul Kombi Servisi uzmanı tarafından cevaplandırılır ve cihaz sağlam bir şekilde müşteriye teslim edilir. Kombi performansını kaybetmemesi için yaptırılması gereken bakım işlemini yetkili ve eğitimli kişiler tarafından yapılmalı. Kombi bakımı ilk olarak can ve mal güvenliği açısından önemlidir. Bu güvenliğin yanı sıra ekonomik kullanım ve uzun ömürlü kullanım için kombi bakımını mutlaka her sene yaptırmalısınız. İyi bir İstanbul Kombi Servisi arıyorsanız uzman ve kaliteli ekibiyle EKA İklim Kombi ve Klima’ya başvurabilirsiniz.  

İletişim Bilgileri : 0 (850) 346 0352

Whatsapp Destek Hattı
WhatsApp

İletişime geçmek için hemen tıklayınız

Tıklayınız
Menu