Klima Servisi Nedir Ne Yapar?

Evlerimizde ve işyerlerimizde kullandığımız klimalar arızalandığında telefona sarılıp hemen klima servisini ararız. Bazı kişiler de servise çok fazla para verileceği düşünülerek elektrikten anlayan herhangi birisine klimasını tamir ettirmeye çalışır. Klima servisleri, yaşanan sorunun çözülmesi ve klimamızdaki problemin çözülmesi için danıştığımız kişilerdir. Peki, klima servisi nedir, ne yapar?  

Klima arızası ve bakımı için hizmet veren özel servisler klima servisi olarak tanımlanır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte ev ve işyerlerimizde aradığımız en önemli gereç olan klimalar, kullanımı, bakımı ve tamiri hakkında yeterli bilgiye sahip olmamız gerekir. Sorunsuz ve kaliteli bir kullanım için tüm fonksiyonlarını iyi bilmemiz gerekiyor. Bunun yanında bu araçların periyodik bakımlarının geçiştirilmemesi de önemlidir. Klima kullanımında sorun yaşanmaması ve yaşanabilecek arızaların önüne geçilmesi için periyodik bakım yaptırmak gerekir. Ev ve işyerlerimizde kullandığımız klimalarımızın bakımlarını yılda iki kez yaptırmalıyız. 

Klima Servisi Ne Yapar?

Klima servisleri, klima montajı, klima bakımı ve klima tamiratı gibi işleri yapar. Yeni aldığınız bir klimanın doğru şekilde çalışabilme için monte edilme işleminin mutlaka klima servisi tarafından yapılması gerekir. Yeni alanın bir klimanın monte edilme işleminin klima servisi tarafından yapılması ürünün garantili olarak çalıştırılması anlamına gelir. Zamanla kullanıma bağlı olarak klimalarda bazı sorunlar meydana gelir. Yaşanan arızalarda klima servisi çağrılarak aşınan, eskiyen ve yıpranan parçaların değişimi yaptırılır. Ayrıca klimanın iç ve dış aksamlarının kontrolü, elektrik akımının kontrolü, arızanın giderilmesi ve kontrol edilmesi işlemleri klima servisi tarafından yapılır. 

Ev klimaları 2, işyerlerindekiler ise yılda 4 kez bakıma alınmalı

Kullanım süresine göre klimalar belirli periyodlarla bakıma ihtiyaç duyarlar. Evde kullanılan klimalar için yılda iki kez bakım önerilirken, mağaza, ofis ve işyerlerinde kullanılan çeşitlerin ise yılda dört kez bakıma alınması tavsiye edilir. Klima Servisi Nedir Ne Yapar? Sorusuna en açıklayıcı cevapları, klima servisleri konusunda en doğru ve en kaliteli bilgileri EKA İklim Kombi ve Klima yardımıyla ulaşabilirsiniz. Her klima markasına ait klima servisi hizmetini bulabilir, rahat ve kolay bir şekilde klima arızası ya da bakım işlemini yaptırabilirsiniz. 


İletişim Bilgileri : 0 (850) 346 0352

Whatsapp Destek Hattı
WhatsApp

İletişime geçmek için hemen tıklayınız

Tıklayınız
Menu